Nabízíme široké spektrum tlumičů hluku

  • Tlumiče hluku pro vzduchotechniku: buňkové tlumiče G, kulisové GK, kruhové GD a další libovolné modifikace těchto typů určených primárně pro tlumení ve vzduchotechnických kanálech.

  • Tlumiče hluku pro spalinovody a kouřovody: tlumiče hluku kotlů GT, výfuku motorů GV, plynových turbín a dalších teplotně náročných instalací.

  • Tlumiče hluku pro odfuk stlačený plyn: parní tlumiče hluku odfuku GO, tlumiče hluku stlačených plynů, tlumiče pro tlakovou kanalizaci a jiné aplikace stlačených plynů a par.

  • Atypické a speciální tlumiče hluku: pokud jste si nevybrali požadovaný typ, vyrobíme Vám tlumič hluku přímo na míru dle Vašich potřeb.

Vzduchotechnika

Tlumiče hluku pro vzduchotechniku naleznou uplatnění všude tam, kde je provozní látka vzduch o běžných venkovních parametrech. Tlumiče se standardně vyrábějí z pozinkovaného plechu. Na přání je možné tlumiče vyrobit ve vodě odolném, tzv. hygienickém provedení nebo z nerezu. Tlumiče hluku se vyrábějí ve standardních rozměrových řadách. Na přání Vám vyrobíme tlumiče hluku přesných rozměrů a vlastností přímo pro Vaši aplikaci. Tlumiče se instalují do potrubí nebo stavebně připravených kanálů a jsou určeny pro tlumení hluku strojních zařízení. Zejména ventilátorů, vzduchotechnických jednotek, ventilačních traktů kompresoroven, kotelen, trafostanic apod.

Buňkový tlumič hluku G

Buňkové tlumiče hluku G

Jsou vhodné všude tam, kde projektant požaduje dlouhodobě osvědčené řešení.

Program pro návrh buňkových tlumičů hluku stáhněte zde.

Zjistit více
Kulisový tlumič hluku GK

Kulisové tlumiče GK

Tradiční typ tlumiče umožňující širokou škálu rozměrového provedení s dobrými vlastnostmi.

Zjistit více
Kruhový tlumič hluku GD

Kruhové tlumiče GD

Najdou uplatnění všude tam, kde projektant upřednostňuje výhody kruhových vzduchovodů.

Zjistit více
Přeslechový tlumič

Přeslechové tlumiče GKP

Přeslechové tlumiče hluku GREIF GKP jsou speciálně navržené tlumiče, určené pro omezení přeslechu z jedné místnosti do druhé.

Zjistit více

Spalinovody a kouřovody

Tlumiče pro spalinovody a kouřovody jsou určeny pro tlumení hluku kotlů, spalovacích motorů záložních agregátů, turbín a všude tam, kde je zapotřebí teplotní odolnost. Standardní provedení tlumičů je z černé oceli s vnitřní pohltivou vestavbou, balenou v teplotně odolných tkaninách a krytou od proudu spalin děrovaným černým plechem.

Na vyžádání je možné tlumiče hluku vyrobit z nerezových materiálů s vysokou teplotní odolností, chemickou odolností nebo kombinací zmíněných materiálů.

Tlumiče hluku vyrábíme na míru, dle vašeho zadání.

Tlumič hluku do kouřovodu

Tlumiče hluku do kouřovodu GT

Válcové tlumiče řady GT jsou určeny pro instalaci do kouřovodů pro tlumení hluku kotlů, pro malé i velké kotelny.

Zjistit více
Tlumič hluku výfuku motoru

Tlumiče hluku výfuku motorů GV

Válcové tlumiče řady GV jsou určeny k tlumení hluku výfuků spalovacích motorů, zejména pak záložních zdrojů.

Zjistit více
Tlumič hluku pro lokomotivy

Tlumiče hluku pro lokomotivy GL

Tlumiče jsou určeny pro tlumení hluku naftových motorů lokomotiv.

Zjistit více
Tlumiče hluku spalinové turbíny

Tlumiče hluku pro spalovací turbíny

Tlumiče hluku pro spalovací turbíny jsou určené pro sání nebo výdech spalovacích turbín.

Zjistit více

Stlačené plyny

Dle Vašich požadavků Vám navrhneme tlumiče hluku odfuku na páru nebo jiné stlačené plyny, tlumiče hluku na sání a výtlak kompresorů, dmychadel a jiných zařízení pracující s tlakovým médiem.

Tlumiče hluku vyrábíme z černé nebo nerezové oceli, standardní nebo teplotně a chemicky odolné. Samozřejmostí u tlumičů hluku na stlačené plyny je robustnost a odolnost proti vibracím.

Tlumiče se vstupním tlakem vyšším jak 0,5 bar(g) jsou navrhovány jako tlaková zařízení dle směrnice PED 2014/68/EU.

Tlumič hluku stlačené plyny

Tlumiče hluku pro stlačené plyny GTPED

Tlumiče hluku pro stlačené plyny jsou určeny pro tlumení hluku šířeného potrubím, kde se vyskytuje médium (např. vzduch, pára apod.) o tlaku PS vyšším než 0,5 bar při nejvyšší dovolené teplotě TS.

Zjistit více
Tlumič hluku odfuku

Tlumiče odfuku plynů a par

Tlumiče odfuku plynů a par jsou určeny pro tlumení hluku šířeného z ústí potrubí při expanzi plynů a par do volného prostředí.

Zjistit více
Tlumič hluku atypický

Atypické a speciální

Protože naše společnost Greif-akustika tlumiče hluku nejen vyrábí, ale také vymýšlí a neustále zdokonaluje, tvoří objem atypických a speciálních tlumičů hluku více než polovinu naší produkce.

Rozsah činnosti Greif-akustika CZ

Reference firmy Greif-akustika CZ